Yardım VideolarıTasarım Ayarları Yardım VideolarıYardım Dökümanları
Çalışma Saatleri Nasıl Kullanılır ?


Çalışma saatleri, eğer anlık kurye veya motor ile market-bakkaliye veya lokanta, restaurant tarzı işletmelerin kullanımı için geliştirilmiş bir modüldür. Bu tür bir iş yapmıyorsanız bu bölüme dokunmanıza gerek yoktur. Yanlış bir ayarlama yaptığınızda müşterilerinizin sipariş verememesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer market-bakkaliye ürünleri, restaurant-yemek siparişi gibi motor veya kurye ile anlık teslimat gerektiren bir iş yapıyorsanız ve çalışma saatlerini kısıtlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız,


1- Siparişler -> Çalışma saatleri sekmesine tıklayınız,
2- Düzenlemek istediğiniz günün düzenleme formunu açınız,
3- Yayın durumu, Açılış saati, Kapanış saati seçimlerinizi yapıp formu kaydediniz, tüm günler için aşağıdaki gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.
Notlar : Bu bölümde yapacağınız kısıtlamalar müşteri çalışma saatlerinin dışındaysa sipariş verirken adres adımından ileri gitmesini engeller. Bir uyarı çıkar ve mesai saatleri dışında sipariş oluşturulamayacğı müşteriye iletilir.

Ek olarak : Eğer, örneğin saat 20 den sonra sipariş alınamasın ama müşteride kaçmasın yarın gün içine sipariş verebilsin veya daha ileri tarihte bir mesai saati içine sipariş verebilirsin isterseniz, çalışma saatlerini ayarladıktan sonra siparişler -> adres ayarları bölümünden ileri tarihli sipariş seçeneğini aktif etmeniz gerekir.