Yardım VideolarıTasarım Ayarları Yardım VideolarıYardım Dökümanları
Performans Ayarları

Peformans ayarlarını modülü üzerinden bir kaç dokunuşla site hızını maksimuma çevirebilirsiniz,


- Seo ayarları -> Performans Ayarları sekmesine tıklayınız

- Cache sistemi

Cache sistemi varsayılan olarak kapalı gelir. Cache sistemi tüm ziyaret edilen sayfaları önbelleğe alarak sonraki müşterilere önbellekdeki verileri sunar ve yüksek performans elde etmenizi sağlar. Cache sistemi aktif olduğunda sitenin js, html, css ve görselleri cloudflare cdn servisi tarafından da cachelenerek kullanıcılara çok hızlı bir deneyim sunar. Sitedeki ürün giriş, görsel, banner yükleme kategori düzenleme gibi içerik işlemlerini tamamlayıp satışa hazır hale geldiğinde açmanızda fayda var. Cache sistemi aktifken site üzerinde yapacağınız fayat, içerik veya başlık gibi herhangi bir değişiklikten sonra üst sağ bölümde yer alan cache temizle sekmesine tıklamanız gerekir.

- Robots.txt Dosyası Robots.txt dosyası arama motorlarına hangi dizinlerin, sayfaların index alıp almaması gerektiğini belirttiğiniz dosyadır. Bu dosyayı aktif etmezseniz varsayılan olarak tüm dizinlerin taranmasına müsade eder. İçeriğini değiştirmek isterseniz önce performans ayarları bölümünden aktif edip sonra robots.txt menüsüne tıklayarak içeriğini düzenlemeniz gerekir.

- Canonical Etiketi Oluşturucu,

Birbiriyle aynı içeriğe sahip parametre içeren sayfaların aslında hangi tekil sayfaya ait olduğunu belirtir. Aktif ettiğinizde google tarafında daha az kopya içerik uyarısı almanızı sağlar.

- Tarayıcı Önbellekleme Modülü (Sunucu Bazlı)

Cache servisi ve cloudflare cdn hizmetinin yanı sıra, aynı sayfalara defalarca giriş yapan aynı kullanıcı için tarayıcı bazlı önbellekleme kullanılır. Aktif ederseniz sitenizi bir kez ziyaret etmiş olan kullanıcı sayfa geçişlerinde ve site içi dolaşımında çok daha hızlı aksiyonlar alır.

- Javascript Sıkıştırma Modülü

Cache servisi ile bağlantılı bir modüldür. html, css ve javascriptlerin sıkışması için cache servisinin aktif olması gerekir.

- Css Sıkıştırma Modülü

Cache servisi ile bağlantılı bir modüldür. html, css ve javascriptlerin sıkışması için cache servisinin aktif olması gerekir.