Yardım VideolarıTasarım Ayarları Yardım VideolarıYardım Dökümanları
Sitemap Link Bilgileri

Google search console kaydı için sitemap bilgilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ürünler, kategoriler, içerik sayfaları, blog ve rss feed olarak google search console kaydına uyumlu sitemap çıktıları sistem tarafından otomatik oluşturulur.

Bu linkleri ulaşmak için,

- Seo ayarları sekmesine tıklayınız
- Sitemap bilgileri sekmesine tıklayınız

Karşınıza gelen sayfada 6 adet link kaydı bulacaksınız.

Sitemap Genel Link

 İçerisinde ürünler, kategoriler, sayfalar, blog sitemap linkleri yer alır. Ürün sonuçları 5 bin satır olarak listelenir ve 5 binden fazla ise urunler1, urunler2, urunler3 şeklinde artarak gider. Bu veriler otomatik oluşur. Her bir sitemap linki için google search console tarafında ayrı ayrı ekleme yapmanıza gerek yoktur. Genel link içerisinden google tüm sitemap linklerini alır.

Sitemap Ürünler Linki

Ürünlerin listelendiği sitemap linki, genel link içerisinde google'a bildirilir ama daha spesifik ekleme yapmak isterseniz ayrıca yer alır. Her 5 bin üründe yeni sayfa üretir. Her yeni sayfa google'a genel sitemap linkinde iletilir.

Sitemap Kategoriler Linki

Kategorilerin listelendiği sitemap linki, genel link içerisinde google'a bildirilir ama daha spesifik ekleme yapmak isterseniz ayrıca yer alır. - Sitemap Sayfalar İçerik sayfalarının listelendiği sitemap linki, genel link içerisinde google'a bildirilir ama daha spesifik ekleme yapmak isterseniz ayrıca yer alır.

- Sitemap Bloglar Blog içeriklerinin listelendiği sitemap linki

Genel link içerisinde google'a bildirilir ama daha spesifik ekleme yapmak isterseniz ayrıca yer alır.